Dzień dobry,

Temat ostatnich zajęć to ,,Uczymy się pisać opowiadania''. Dzieci podczas pierwszej godziny lekcyjnej poznały definicję, element opowiadania, tj. tytuł, wstęp, rozwinięcie, zakończenie i pojęcia: punkt kulminacyjny, związek przyczynowo-skutkowy, fabuła. Omówiliśmy też różne style i sposoby pisania opowiadania (w I os. oraz III os.). Na kolejnej godzinie lekcyjnej uczniowie samodzielnie próbowali swoich sił w pisaniu opowiadań. Do wyboru były dwa tematy (poniżej). Chłopcy bardzo chętnie pisali o kosmosie. Dziewczynki wybierały raczej temat nr 2 o zwierzętach. Zdarzały się opowiadania łączące oba tematy.

1. Napisz opowiadanie fantastyczne na temat wycieczki w kosmos!
  2. Napisz opowiadanie pt. „Tak się zaczęła przyjaźń”, którego bohaterami będą człowiek i zwierzę.

Zadanie domowe:

1. Przerysuj do zeszytu schemat omówiony podczas lekcji - link do schematu tutaj.
  2. Przypomnij sobie zadanie o  ''W pustyni i puszczy'' - omówimy w przyszłym tygodniu.

Informacje dodatkowe:

Z powodów osobistych nie mogłam prowadzić lekcji. W ostatnim czasie zajęcia prowadziła pani Ania.