Witam serdecznie

Na dzisiejszych zajeciach rozmawialismy o skrotach w jezyku polskim ( rozdalam ksero z czytanka o Igrzyskach olimpiskich.

Przeprowadzilismy krotki test ze sluchu (taki jaki jest na egzaminie) , rozmawialismy o chorobach I czesciach ciala, nastepnie odbylo sie wspolne koledowanie.

Praca domowa

1 osoby, ktore nie oddaly  prosze o oddanie prac zaleglych ( mozna znalezc informacje o zadanych temat  w poprzednich moich wiadomociach)

2 Wprowadzamy nowy cykl - Niezwykle miejsca w Polsce (nie musza to byc te najbardziej znane , chodzi mi o miejsca szczegolne dla danej osoby np wiesc gdzie mieszka babcia, miasta , pojezierza itp, dlaczego warto tam pojechac I dlaczego jest to szczegolne miejsce . Na  nastepne zajecia jako pierwsza zaprezentuje sie Jessica ( wypowiedz ustna ok 3-5 min )

3. Na pierwszych zajeciach po powrocie odbedzie sie test (tj 11.01.20) Zatem czas przerwy prosze poswiecic na powtorzenie calego przerobionego material. Na tescie znajdzie sie:

- pisownia mala I wielka litera (nadal jest to problem dla sporej grupy )

- odmiana czasownika ISC lub CHODZIC

- photo card

- tlumaczenie z jezyka anielskiego

- zwiazki frazeologiczne , poznane pojecia ( personifikacja, frasza, etc wszystko jest w ksiazce)

4. Czytamy Zemste , ewentualnie film , powinnnien byc na youtube

Chcialam wszystkim raz jeszcze zyczyc zdrowych, spokojnych pelnych radosci Swiat Bozego Narodzenia. Mam nadzieje, ze udan sie wszystkim odpoczac I zaczac Nowy Rok z nowymi silami

Chcialam podziekowac serdecznie za otrzymane kartki I zyczenia swiateczne.

Magda liszewska

07787176672