Witam serdecznie

Dzisiaj odbyly sie pierwsze zajecia online - aplikacja Zoom , wszystkie szczegoly zawarte sa w mailu wyslanym dzisiaj do panstwa.

Praca domowa:

1 Przygotuj prognose pogody 2-3 dniowa , wykorzystaj slownicwo z lecji, zapoznaj sie z filmikiem na you tubie (sugerowany link znajduje sie w wyslanej prezentacji power point) , wykorzystaj nazwy kierunkow geograficznych

2. Pytanie nr 6 - zalacznik AQA pdf

3. cwiczeniowka - zalaczniki w liczbie 2 wyslane mailem

4. Praca pisemna , szczegoly  I 2  tematy do wyboru znajduja sie  w planie lekcji - document word pt . lekcja 28.03.20

Wszystkie zalaczniki zostaly wyslane na maila

W razie pytan  lub watpliwosci prosze o kontakt

zajecia w szkole polskiej zostaly zawieszone, szkola przechodzi na tryb pracy online (aplikacja zoom) od przyszlego tygodnia.

Przeslalam rodzicom konspekt dzisiejszej lekcji, prosze o uwazne zapoznie sie z planem lekcji I wykonanie wszystkich polecen.

PRACA DOMOWA

1. wymien co najmniej  4 zawody zwiazane z komputerami, wybierz jeden z nich I opisz wlasnymi slowami na czym polega.

2. czytanka str 62, prosze zapoznac sie z definicja recenzji str 63, prosze pisemnie zrobic cw 2 str 62 I ustnie cw 8 str 63

3.prosze wykonac cwiczenia z pominieciem cwiczen z nagraniem -  zalaczniki wyslane mailem.

PRACA DOMOWA

Witam serdecznie

Dzisiaj (obecnosc 7osob) kontynuowalismy zajecia z pania Nina (przesle materialy na maila). Dokonczylismy omawianie Zemsty , rozmawialismy jak powinna wygladac notatka np dotyczca osby A Wajdy , moim zadaniem to nie daty sa najwazniejsze ale dlaczego powinnismy pamieetac dana osobe, kim byla I najwazniejsze dziela (dlaczego warto pamietac dane dziela utwory)

Przekazala tylko podstawowa wiedze filmowa , glowne nagrody filmowe, znani wazni tworcy polscy - bedziemy do tego wracac

Poprosilam Kornela by ustnie przygogotowal informacje dotyczce polskich noblistow (kiedy I za co otrzymali nagrode Nobla). Chcialabym by uczniowie procz umiejetnosci jezykowych , wyniesli wiedze o kulturze polskiej.

Polecam strone www.culture.pl, mozna znalezc tam informacje o znanych osobistosciach polskich ze swiata filmu, literatury, teatru.

Praca domowa

1. Ksiazka I film , ktora forma wyrazu jest ci blizsza. Opisz ostatnio przeczytana ksiazke /obejrzany film, uwzgledniajaca ponizsze punkty :

a. rezyser/autor dziela

b.jaki problem porusza dzielo

c.trzeba uzyc trzy czasy , terazniejszy, przyszly , przeszly

d wyrazic opinie, dlaczego wybrales/as to dzielo

e. dlaczego wolisz ta forme przekazu - ksiazka lub film

Wyrazajac opinie, prosze  uzyc zwrotow takich jak: moim zadanie, sadze ze, uwazam ze, wedlug mnie, moim zadaniem, mysle ze...etc

2. Zachecam do obejrzenia filmu Dywizjon 303 ( nie bedziemy ogladac filmow na lekcji , gdyz wdlug mnie to strata czasu , filmy bedziemy tylko omawiac na zajeciach ) - w zwiazku z Heritage Day (jesli sie odbedzie)

3,. przekazalam cwiczenia - ksero. osobom nieobecnym przesle na maila ,

4. Nie wiem czy odbedzie sie Heritage Day ale prosilabym wszuystkich chlopcow o zapoznanie sie z bohaterami Dywizjonu 303, glownie  W Urbanowicz ps Kobra, Z Krasnodebski, jakie maszyny braly udzial w bitwie o Anglie, zapoznanie sie ze slowami W Churchula ,,Nigdy tak wielu nie zawdzieczalo tak duzo tak nielicznym,,

W zwiazku z biezacymi wydarzeniami , postaram sie informowac panstwa na biezaco o sytuacji , prosze regulanie sprawdzac strone polskiej szkoly jak isledzic strone FB,

Pozdrawiam I zycze spokojnego tygodnia

Z powazaniem,

M Liszewska 07787176672

Witam serdecznie

Dzisiaj mielismy burze mozgow z  p Nina Wagiel, zajecia dotyczace deklinacji. Polska deklinacja jest bardzo trudna ale niezbedna by eladac dobrze tym jezykiem. Jesli ktos ma zyczenie, proble pani Nina wyrazila chec pomocy , prosze zglaszac sie do mnie lub bezposrednio do p Niny ( zajecia trwaly okolo 2 godzin)

Nastepnie rozmawialismy o prestizowych nagrodach filmowych takich jak BAFTA, Oskary, Polskie Orly, Zlote Lwy etc

Wspomnielismy najwaznieszych polskich tworcow , Polanski, Wajda, Kieslowski, Bareja. Choc nie jest to latwe kino polecam obejrzec  Painiste czy film K Kieslowskiego, Krotki film o zabijaniu ( nielatwe kino moralnego niepokoju )

Zaczelismy omawiac  Zemste , glownie charakterystyke postaci pierwszoplanowych.

Praca domowa

1 Osoby, ktore z testu ptrzymaly ponizej 25 punkow prosze poprawic bledy I przepisac do zeszytu (jesli beda problem chetnie wytlumacze w sobote)

2 Prosze odmienic przez przypadki w zeszycie (poslugujac sie materialem z dzisiejszych zajec z pania Nina)

rzeczownik niezywotny meski , koncowka twarda  sklep , klub

rzeczownik niezywotny koncowka miekka piec , bagaz,

rzeczwoniki zywotne, spol twarda owad, baran

spol miekka paw, karp

rzeczowniki osobowe: student, blondyn

Nastepnie prosze wybrac 3 rzeczowniki I ulozyc z nimi zdania (rzeczwonik musi byc w Miejscowniku lub Nadrzedniku) w zeszycie.

3 Prosze wybrac postac zZemsty I ja opisac (w opisie musza sie znalezc cechy zewnetrze I wewnetrze. Prosze  uzasadnic jednym zdaniem swoj wybor) 60 -90 slow , prosze na osobnej kartce (podpisanej )

4 Przypominam o  czytaniu na glos 15 minut w tygodniu

Heritage Day

Nasza klasa ma zorganizowac dwa stanowiska na Heritage day, ktory bedzie mial miejsce w Polskim Klubie w Maju