foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Polska Szkoła
Przedmiotów Ojczystych

im. Henryka Sienkiewicza

Witamy Wszystkich Państwa

Uczymy się i cieszymy językiem polskim, przekazujemy wiedzę z literatury i kultury polskiej jak również z historii, geografii, muzyki i śpiewu.

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji O Nas, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej szkole oraz naszej ofercie edukacyjnej, jak również do sekcji Zapisy uczniów, gdzie mogą Państwo zarejestrować swoje dzieci na rok szkolny 2023-2024.

Raport z Dni Polskiego Dziedzictwa (Polish Heritage Days)

Dnia 14 maja w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Henryka Sienkiewicza, odbyły się uroczystości związane z obchodami Dni Polskiego Dziedzictwa (PHD). Uczniowie świętowali i promowali polską kulturę, dziedzictwo przeszłych pokoleń oraz doceniali polski wkład w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

Uczniowie wzięli udział w interesujących zajęciach: tworzyli lapbooki o Polsce, układali flagę, zapoznawali się z mapą Polski i legendami. Najmłodsi śpiewali tradycyjne piosenki, wzięli udział w pokazach tanecznych oraz konkursach - teleturniejach. Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o polskich atrakcjach, wspaniałościach naszego kraju, a także jego historii, kulturze, kuchni i tradycjach.

 

Oto raporty z niektórych klas / grup wiekowych:

Przedszkole

Zerówka

Klasy 1

Klasy 2

Klasy 3

Klasy 4

Klasy 7 i 8

 

  

 

   Organizacje współpracujące:
Szkoła jest wspierana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach opieki nad Polonią. Otrzymane środki przeznaczamy na pokrycie części wydatków związanych z wynajęciem budynku szkoły.
   

Copyright © 2024 Polska Szkoła Slough Rights Reserved.